Tartalomjegyzék
ToggleIngyenes weblap készítés? Honlap készítés árak (2024)
Ez a bejegyzés kifejezetten olyan kezdők számára készült, akik érdeklődnek a weblap készítés iránt. Olyan dolgokról lesz szó, mint a domain név regisztrálása, a tárhely szolgáltatás kiválasztása, weboldal sablon és bővítmények beüzemelése, a WordPress weboldal készítés jellemzői, illetve a weblap készítés árak is terítékre kerülnek. 🙂
1. Szükséges-e programozói tudás?
Kezdjük annak a tisztázásával, hogy milyen mértékben szükséges a programozás ismerete egy weboldal készítéséhez 2024-ben? Megnyugtathatlak, a válasz: nem.
Manapság mindent meg lehet oldani kódolás nélkül, nem kell hozzá HTML, CSS vagy JavaScript szaktudás. A legtöbb weblap készítő motor ugyanis a drag-and-drop elvét követve működik, és egyszerű behúzással adhatunk hozzá tartalmi elemeket a honlapunkhoz.
Azonban ha érdekel a webhely készítés technikai háttere, akkor érdemes lehet elolvasnod a kódolással foglalkozó útmutatóinkat az előző bekezdésben található linkeken keresztül.
Viszont minden előzetes ismeret nélkül is megvalósítható egy céges weboldal készítése, vagy akár személyes használatra is megoldható a weblap készítés ingyen (vagyis majdnem ingyen).
Persze az mindig jobb végeredménnyel szolgál, ha egy profi webfejlesztő csapatra bízod a honlap megtervezését, elkészítését és optimalizálását. Ezért ha megvannak a szükséges anyagi erőforrásaid, mindenképp válaszd ezt az opciót, így Te is rengeteg időt spórolsz és megkíméled magad sok idegeskedéstől.
Ellenkező esetben olvass tovább, és bemutatjuk a weblap készítés alapjait! 🙂
2. Weblap készítés ingyen – lehetséges?
Szögezzük le, hogy teljesen ingyenes weboldal készítés nem létezik. Vannak olyan CMS rendszerek, amelyek ingyenes weblap készítést hirdetnek, azonban ez sem teljesen igaz.
Lehet, hogy a weboldal elindítása ingyenes, mint például egy bérelhető webshop esetében, vagy csak korlátozott funkciókkal tudjuk majd használni a weboldal építőt, amivel nem tudjuk teljesen az igényeinkre szabni a honlapunkat.
Emellett ha egy saját domain névre szeretnénk szert tenni, az minden esetben pénzbe kerül, amit havonta vagy évente kell kifizetni. Ez persze megúszható pár ezer forintból is, tehát nem kell aggódni a domain regisztráció miatt.
Ezek azonban csak bérelhető weboldalak, ha ilyen platformokon vágsz bele az „ingyenes” weblap készítésbe. Nem lesz saját weboldalad. Hogy ez miért probléma?
- Nem cserélhetsz tárhely szolgáltatót;
- Megoldhatatlan lesz a weboldal migráció;
- Kevésbé tudod testre szabni az oldalad megjelenését.
És még sorolhatnám, hogy mi mindenben korlátoz egy ilyen megoldás. Ezért mindenképpen azt javasolom, hogy kicsit több pénz- és időbefektetéssel készíts egy WordPress honlapot!
Ez röviden az alábbi lépésekből áll majd:
Itt majd a domain név és a tárhely kerül pénzbe, viszont a WordPress egy teljesen ingyenes tartalomkezelő rendszer, ami a világon gyakorlatilag minden második weboldalt üzemeltet. Tehát az ingyenes weblap készítés nem létezik, de megoldható pár tízezer forintból is, ha szeretné az ember.
3. Domain név lefoglalása és regisztrációja
Amikor domain nevet választunk, akkor hosszú távra kell gondolnunk a weboldal készítés elején. Magyarul ezt tartománynévnek nevezzük, és ez lesz a weblapod megnevezése.
Egy domain név nem más, mint a webhelyed IP-címének szöveges változata, amit be kell ütni a böngésző keresősávjába, ha el akarja valaki érni a weblapodat. Például: kiszervezettmarketing.hu.
Egy keresőbarát domain név rövid, könnyen megjegyezhető, és pontosan leírja, hogy miről szól egy weboldal. Ne használj rövidítés, kötőjelet, mozaikszavakat, hangulatjeleket, ékezeteket!
A weblap készítés tehát a domain név kiválasztásával kezdődik. Akár ötletbörze is segíthet, vagy vannak domain generátor oldalak. További információ: Hogyan lesz brand a domainemből?
A weboldalad tartományneve lehet egy márkanév is. Valamint ha csak Magyarországon tervezel üzletelni, akkor .hu végződéssel foglald le, .net vagy .com nem szükséges. A domain regisztrátorok általában maguk a tárhely szolgáltatók.
Minden esetre, ha van egy jó ötleted, azt érdemes ellenőrizned, hogy szabad-e még az adott domain név. Ezt itt tudod megtenni! Csak olyan domaint lehet lefoglalni, amit nem használ más.🙂
4. Tárhely szolgáltató kiválasztása
Amint megvan a megfelelő domain név, már léphetsz is tovább a weblap készítés következő lépésére, ami nem más, mint a tárhely szolgáltatás kiválasztása.
Minden weblap alapja egy webtárhely, ami lényegében egy olyan szerver, ami üzemelteti a weboldalt és tárolja a rajta található fájlokat, képeket, dokumentumokat, ikonokat, videókat, szövegeket, stb.
Többféle tárhely típust különböztetünk meg: osztott tárhely, VPS tárhely (Virtuális Privát Szerver), felhő tárhely, dedikált tárhely, és végül, ami a legjobb választás WordPress alapú weboldalakhoz, a WordPress tárhely.
A WordPress tárhely lehetővé teszi az egy kattintásos WordPress telepítést, valamint kifejezetten erre a CMS rendszerre van optimalizálva. Viszont ha a lehető legolcsóbban akarod megúszni, akkor valószínűleg az osztott tárhely mellett teszed majd le a voksod.
Ezen nem éri meg spórolni weboldal készítés során, hiszen egy gyenge minőségű hosting miatt lassú lesz az oldalad betöltési sebessége, illetve problémák léphetnek fel a honlap elérhetőségével kapcsolatban is.
4.1. Mi alapján válassz tárhelyet?
A hosting szolgáltatás kiválasztásánál két fontos szempont van: a tárhely legyen gyors és biztonságos. Alapvető elvárás, hogy egy webhely betöltése nem lehet hosszabb 3 másodpercnél, különben a felhasználók nagy része visszalép.
A weboldal sebességét a tárhely minősége határozza meg, persze vannak weboldal gyorsítási tippek, de azoktól nem szabad csodát várni. Továbbá a hackerek elleni védelem miatt elengedhetetlen a megfelelő biztonság, főképp az olyan nyílt forráskódú CMS-ek esetén, mint a WordPress is.
A webtárhely méretét tekintve egy kezdő weboldal készítése szempontjából 1-2 GB tárhelyre lesz szükséged, ha megfelelően tömöríted a képeket az oldaladon. Persze nagyobb webáruház készítése esetén ettől több hely kell majd.
További figyelembe vehető szempontok:
- Ingyenes SSL tanúsítvány;
- Készséges ügyfélszolgálat és rendszerfelügyelet;
- Rendszeres biztonsági mentés készítés;
- Egy kattintásos WordPress telepítés;
- 99%-os rendelkezésre állás és elérhetőség.
Legjobb hazai WordPress tárhely szolgáltatások: Rackhost, Tárhely.eu.
5. WordPress weblap készítés
A WordPress a legnépszerűbb tartalomkezelő rendszer a világon, ami a domain név és a tárhely szolgáltatást követően a weblap készítés harmadik összetevője lesz. Hivatalos weboldala: https://wordpress.org/, ami magyarul is elérhető a https://hu.wordpress.org/ címen.
Léteznek persze más CMS rendszerek is, például Drupal, Magento, Wix, Joomla, Shopify, UNAS, vagy éppen PrestaShop. De a legkönnyebben kezelhető és bővíthető opció a WordPress.
Ahogy korábban említettük, a WordPress egy ingyenesen letölthető, használható, könnyen telepíthető, nyílt forráskódú weboldal motor, amivel könnyen elsajátítható a weblap készítés bárki számára.
A WP irányítópultján keresztül tudod kezelni az egész weboldalad, bejegyzéseket készíteni, bővítményeket feltelepíteni, gyorsítótárazni, sablonokat keresni, és minden egyebet csinálni.
Írtunk egy nagyon részletes szupercikket a WordPress weboldal készítés menetéről, kérlek olvasd el azt is bővebb információkért!
6. Weblap készítés: sablon és bővítmények
Ahogy végzünk az alapokkal és bejelentkezünk a WordPress admin felületére, ki kell választanunk, hogy melyik sablont fogjuk használni a weblap alapjaként. A weboldal sablon (angolul theme) határozza meg azt, hogy milyen lesz a webhelyünk stílusa, kinézete, elrendezése.
Több ezer ingyenes sablon közül válogathatsz a WordPress hivatalos oldalán, vagy az irányítópultról is elérheted őket. Illetve egy cikkben összeszedtük a legjobb ingyenes és prémium WordPress sablonokat, amit ajánlok figyelmedbe! 🙂
Ahogy azt most megtudhattad, léteznek fizetős és ingyenes WordPress sablonok. Általában a fizetős sablonoknak is van ingyenes verziója, azonban ez korlátozott funkciókat biztosít csak.
A prémium témákat gyakrabban frissítik, több lehetőséget adnak, kevesebb a kompatibilitási probléma, és jár hozzájuk ügyfélszolgálat. Tehát nem érdemes ezen sem spórolnod.
Amire még érdemes odafigyelni, az a sablon tipográfiája, hiszen ez fogja majd végigvezetni a látogatókat az oldaladon található információk olvasása közben. Léteznek ugyanis különleges betűtípusok, de nem mind ideális.
A WordPress weblap készítés másik hatalmas előnye a több tízezer elérhető ingyenes és prémium WordPress bővítmény (angolul plugin). A WP hivatalos oldalán ezeket is elérheted, vagy a vezérlőpult Bővítmények menüpontja alatt.
Ezek olyan funkciókat adnak hozzá az oldaladhoz, mint a gyorsítótárazás (WP Rocket), a tűzfal (Wordfence), a biztonsági mentés készítése, a keresőoptimalizálás (Yoast SEO), a dinamikus widgetek (JetEngine), a többnyelvűség (WPML), és minden, amit el tudsz képzelni.
Te döntöd el, hogy mire van szükséged és mennyi pénzt szeretnél rászánni a hozzáadott funkciókra. Sok plugin ingyenes, de némelyik fizetős.
7. Weblap készítés árak
Amennyiben úgy döntünk, hogy egy profi webfejlesztőt bízunk meg a weboldal készítéssel, akkor a weblap készítés árak nagyjából 150.000 Ft és 500.000 Ft közé esnek.
Ebbe az alábbi dolgok tartoznak bele:
- Domain név lefoglalása és regisztrációja;
- SSL tanúsítvány;
- Értékesítő szövegírás;
- VPS SSD tárhely;
- Gyorsítótárazás;
- Biztonsági mentések;
- Képek és betöltés optimalizálása;
- Egyedi design, utómunka;
- Tárhely foglalás, céges e-mail cím;
- Facebook Pixel, Google Analytics, Search Console integráció;
- SEO beállítások;
- ÁSZF minta, impresszum, adatkezelési nyilatkozat minta;
- Tárhely és bővítmény kedvezmények;
- Hőtérképes elemzés;
- Közösségi média integrációk.
Amennyiben felkeltette érdeklődésed, tekintsd meg weboldal készítést bemutató oldalunkat, vagy vedd fel velünk a kapcsolatot, és megbeszélünk mindent a weblap készítés menetéről és árairól!
8. Összefoglaló
A weblap készítés menete magában foglalja a domain regisztrációját, a tárhely megvásárlását, a WordPress CMS rendszer használatát, és a hozzá tartozó sablon és bővítmények telepítését.
Sajnos nem létezik olyan, hogy 100%-ban ingyenes weblap készítés. Minden weboldal készítő platformnak van díja, és a domain név / tárhely megvásárlása pénzbe kerül mindig.
A weblap készítés árak 150.000-500.000 Ft között bárhol lehetnek, attól függően, hogy kinek mennyi egyedi fejlesztésre van szüksége. Pontos információkért vedd fel velünk a kapcsolatot! 🙂
Hibát találtál? Írj nekünk az alábbi e-mail címre: szerk@kiszervezettmarketing.hu
9. Gyakran ismételt kérdések és válaszok
Domain regisztráció, tárhely szolgáltatás megvásárlása, CMS rendszer kiválasztása, sablon és bővítmények feltelepítése, beállítása.
Sajnos nem létezik 100%-ban ingyenes weboldal, mivel a domain név és a tárhely mindig anyagi befektetést igényel. Tekintsd meg weboldal készítés árak témájú cikkünket!
150.000-500.000 Ft között bárhol kalkulálhatunk.